•   Niedziela, 17 stycznia 2021
Narzędzia majsterkowicza

Zestaw złotej rączki, czyli jakie narzędzia musisz mieć w domu

Zarówno w mieszkaniu jak i w domu jednorodzinnym zdarzają się drobne awarie. Aby poradzić sobie z nimi będziemy potrzebować narzędzi. W domowym warsztacie nie może brakować elementów takich jak młotek, śrubokręt, klucz francuski oraz kilka podstawowych narzędzi.

Zestaw potrzebny majsterkowiczowi

Niezależnie od tego jak wykonujemy drobne naprawy praktycznie każdemu zdarza się majsterkować. Z biegiem czasu w miarę rozwoju naszych umiejętności i chęci wykonywania różnych prac będziemy mieli także coraz więcej narzędzi, z których będzie można korzystać. Na pewno majsterkowicz powinien pomyśleć o wygodnej skrzynce, w której będzie mógł przechowywać wszystkie elementy. Przechowywanie wszystkich akcesoriów razem i odkładnie ich na to samo miejsce to jak wiadomo kluczowa sprawa, ponieważ właśnie w ten sposób będzie można utrzymać tak bardzo potrzebny porządek.

Narzędzia must have

Jak wiadomo młotek musi znaleźć się w każdym domu, ponieważ wbijanie czy wyciąganie gwoździ to praca, którą praktycznie każdy z nas prędzej czy później będzie musiał wykonywać. Kupując młotek warto zaopatrzyć się także w komplet gwoździ z różnymi rozmiarami. Do arsenału narzędzi zaliczamy oczywiście śrubokręt, który także musi pojawiać się w każdym domu. W kolekcji warto mieć kilka rozmiarów.

Domowy warsztat

Uniwersalne szczypce to również dobre rozwiązanie, są one popularnie nazywane kombinerkami i bez wątpienia przydają się podczas wielu prac i napraw. Można przytrzymywać nimi śruby bądź też je odkręcać. Najwygodniejsze będą takie, które mają izolowane rączki, dzięki temu nie będą się ślizgać i zawsze dobrze się sprawdzą. Warto oczywiście w domu mieć klucz francuski do pracy hydraulicznej, wkrętak sprawdzający napięcie, a także miarki.

To również warto mieć

Oczywiście w domu powinna się pojawić także wiertarka, wiadomo jednak, że to już większy wydatek. Z drugiej jednak strony trzeba powiedzieć, że obecnie wiertarka jest przydatnym urządzeniem i warto będzie je posiadać. Dobry sprzęt kosztować będzie około 300 złotych i da już nam wiele możliwości. Tanie sprzęty za 60 złotych prawdopodobnie szybko się zepsują. Ciekawym narzędziem jest także wkrętarka, która będzie napędzana akumulatorowo i pełniąca zadania śrubokręta, dzięki której będzie można między innymi szybko składać meble. Niektórzy producenci przygotowują również sprzęty, które łączą w sobie funkcję wiertarki i wkrętarki i jak się wydaje to takie rozwiązanie, które dobrze się sprawdza pozwoli zaoszczędzić pieniądze i miejsce na przechowywanie w domu.

Zobacz również