•   Niedziela, 17 stycznia 2021
Narzędzia majsterkowicza

TOP 5 – ELEKTRONARZĘDZIA PRZYDATNE W CZASIE REMONTU MIESZKANIA

Jeśli lubicie majsterkować i chętnie wykonujecie różne prace to w czasie remontu mieszkania możecie obyć się bez grupy fachowców. Wystarczy Wam zestaw podstawowych narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi, które usprawniać będą i przyspieszać pracę. Do tego oczywiście kilka dni wolnego dla sprostania wszystkim wyzwaniom remontu.

Jakie narzędzia możemy mieć namyśli? Oczywiście poza ręcznymi oczywistymi propozycjami takimi jak młotek, kombinerki, poziomica, śrubokręt czy szpachelka trzeba mówić również o sprzętach takich jak wiertarka, wkrętarka, szlifierka, wyrzynarka czy pilarka.

Wiertarka to podstawowy sprzęt w pracach remontowych i budowlanych. Nie będziemy w stanie zastąpić jej innym ręcznym urządzeniem. Wiertarki można używać do szlifowania zgrubnego, nawiercania otworów w ścianach, można nią mieszać zaprawy betonowe, mieszać farby. Obecnie znajdziemy w sprzedaży wiele ciekawych nowoczesnych modeli, które pozbawione są szczotek i dzięki temu będą one lżejsze, trwalsze i mniej awaryjne. Znana firma produkująca urządzenia na pewno będzie w stanie zagwarantować nam urządzenia profesjonalne jak i też do wykorzystywania hobbystycznego.

Wkrętarka

Sprzęt akumulatorowy odpowiadający za wkręcanie będzie rzeczywiście bardzo potrzebny w momencie, gdy będziemy skręcać i rozkręcać meble oraz inne sprzęty. Wkrętarkę kupimy zarówno jako samodzielne narzędzie jak i też znajdzie się taka propozycja, w której połączone zostaną możliwości jakie daje nam wiertarka i wkrętarka. Jeśli komuś brakuje miejsca na przechowywanie takie rozwiązanie będzie rzeczywiście najlepsze.

Elektronarzędzia podczas remontu

Szlifierka

Jeśli trakcie remontu chcemy usuwać stary lakier albo farbę będzie można sięgnąć po takie narzędzie. W sprzedaży jest wiele modeli szlifierek, które różnią się kształtem, wielością, mocą i docelowym przeznaczeniem. Jeśli chodzi o drobne prace remontowe najlepsza opcja to kupowanie szlifierki kątowej oraz oscylacyjnej. Pierwsze narzędzie przyda się w momencie, gdy chcemy coś dociąć. Drugie pomocne będzie w trakcie szlifowania równych i gładkich powierzchni z drewna

Wyrzynarka

Jeśli trzeba dociąć jakiś element konstrukcyjny to właśnie wyrzynarka będzie najlepsza, ponieważ gwarantuje ona spokojną, wygodną pracę z zachowaniem odpowiedniej precyzji. Elektronarzędzia takie mogą być używane do docinania płyt kartonowo – gipsowych, blatów kuchennych, desek.

Pilarka tarczowa

Gdy szkoda nam czasu na ręczne docinanie desek, klepek na parkiet czy paneli najlepiej sięgnąć po pilarkę tarczową. W sklepach znajdziemy sporo takich urządzeń. W przypadku drobnych prac można sięgnąć po pilarkę stołową, która daje nam wygodę i bezpieczeństwo pracy.

Zobacz również