•   Sobota, 11 lipca 2020
Narzędzia majsterkowicza

PROFESJONALNE WIERTARKO-WKRĘTARKI AKUMULATOROWE

Wiertarko – wkrętarki akumulatorowe do zastosowań profesjonalnych są nie tylko lepiej wyposażone, ale również znacznie bardziej wytrzymałe niż elektronarzędzia dla majsterkowiczów. Podpowiadamy na co zwracać uwagę wybierać nowoczesny, specjalistyczny sprzęt.

Zalety

Profesjonalne elektronarzędzia warto będzie stosować w praktyce w momencie, gdy ilość zadań nie będzie przekraczać ramy relaksu a proces jego wykonania nie będzie trudny.

Wady

To urządzenia, które z zasady są przygotowywane dla profesjonalistów, będą droższe o modeli amatorskich. Inwestycja taka zwraca się z nawiązką tylko przy intensywnych eksploatacji. Jeśli będzie się je używać sporadycznie zakup nie ma sensu.

Kryteria wyboru

Decydując się na wysoką cenę zakupu ograniczoną wyłącznie względami budżetowymi trzeba się skoncentrować głównie na praktycznym uzasadnieniu, czyli na walorach użytkowych modeli, które będą porównywane. Ich zwiększona trwałość jest standardem, który wynika z dobrego łożyskowania i wyważenia wirujących elementów. Warto jednak zwracać uwagę na atestowane zalety dodatkowe jak odporność na upadki z dużej wysokości. Jeśli oceniamy silniki najlepiej będzie zdecydować się na urządzenia bezszczotkowe, które sprawdzają się najlepiej od strony praktycznej.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe

Użyteczność profesjonalnego sprzętu będzie również uzależniona od tego jakie konkretnie urządzenia będziemy mieli do dyspozycji, jakie będą istniały opcje, jeśli chodzi o możliwość różnego wykonywania pracy tymi sprzętami, jakie będą opcje związane z ewentualnym stosowaniem przekładni w sprzętach. Korzystny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania mają również elementy blokujące automatycznie urządzenie w momencie, gdy coś się będzie działo.

Spośród stosowanych obecnie rodzajów akumulatorów najwięcej praktycznych zalet ma odmiana litowo jonowa, choć są one porównywalne z różnymi innymi stosowanymi również ogniwami.

Zasady użytkowania

Jeśli chodzi o zasady użytkowania co do zasady wszystko będzie funkcjonować w podobny sposób niezależnie czy chodzi o urządzenia amatorskie czy profesjonalne. Ewentualnie mogą być stosowane różne rozwiązania, gdy chodzi o wymienne uchwyty, nasadki wrzeciona. Pozwalają na prowadzenie prac w niedostępnych miejscach.

Rady dla kupujących

Wiertarko – wkrętarka musi być odpowiednio mocna, ale narzędzie nie może być także zbyt ciężkie. Powinno mieć wąską dobrze leżącą rękojeść. Jeśli chcemy pracować w różny sposób trzeba będzie mieć urządzenie, które ma przynajmniej dwa biegi i konieczne będzie również posiadanie wymiennych końcówek roboczych.

Zobacz również