•   Wtorek, 1 grudnia 2020
Poradnik budownictwa

Panele wygłuszające

Marzysz o własnym studiu? A może od zawsze chciałeś mieć domowe kino? Panele wygłuszające do produkt, który zapewnia łatwe w montażu, przy czym bardzo profesjonalne warunki akustyczne w Twoich pomieszczeniach. Ogromna ilość ofert na rynku nie ułatwia wyboru, dlatego warto zapoznać się z działaniem paneli wygłuszających, ich rodzajami oraz zaletami i zdecydować się na te najbardziej korzystne.

Rodzaje paneli wygłuszających

Właściwości pochłaniające i rozpraszające posiada przede wszystkim pianka akustyczna, a dokładnie piramidki lub fale, stosowane w większości studiów nagraniowych. W tym przypadku pochłanianie dźwięki następuje poprze zamianę energii fali akustycznej w ciepło. Wyłożenie pokoju panelami wygłuszającymi sprawia, że wzrasta klarowność dźwięki, łącząca się ze znaczną poprawą rozumienia mowy, a także skróceniem czasu pogłosu.

Dyfuzory akustyczne to inny rodzaj paneli wygłuszających – rozproszenie dźwięku pozwala na poprawienie właściwości pola akustycznego, poprzez jego ujednolicenie w całym pomieszczeniu. Łączy się to z wyrównanie brzmienia, zwłaszcza dla większego obszaru, użyteczności publicznej.


Jak działa na nas hałas?

Hałas to zjawisko niezwykle często występujące w dzisiejszych czasach. Jest to między innymi skutek uboczny źle zaprojektowanych, stworzonych ze słabej jakości materiałów mieszkań, na które decydują się inwestorzy, chcący zaoszczędzić pieniądze stawiając na ilość, a nie wspomnianą jakość.

EHO muteboards

Pogłos oraz hałas pochodzi głównie z zewnątrz. Głośne rozmowy, urządzenia takie jak: radio czy telewizor, powodują nieprzyjemne szumy oraz nieustanne przedostawanie się dźwięków do naszych wnętrz. Wiele osób bagatelizuje to zjawisko, nie zastanawiając się nad rozwiązaniem tego problemu. Czy wiesz, że pogłos występujący w pomieszczeniu może skutecznie zakłócać koncentrację i pogarszać komfort Twojego snu? Przekłada się to na nasze zdrowie oraz samopoczucie, które w większości przypadków diametralnie się obniża.

Skupienie się to podstawa w czasie pracy, jednak nie zawsze ludzie posiadają do tego stosowne warunki. W zależności od prowadzonej działalności i stanowiska jakie pełnimy, szef oferuje nam indywidualne miejsce pracy, różniące się tak ważną jeśli chodzi o akustykę – przestrzeń. Otwarte wnętrza wymagają dokładnego wyciszenia, ponieważ pomaga to w zachowaniu ładu i pożądanej koncentracji wśród pracowników - panele wygłuszające zwalczają wszystkie te dolegliwości.

Panele wygłuszające – studio domowe

Zastosowanie paneli wygłuszających w danym pomieszczeniu, to sposób na stworzenie kompletnego systemu produkcyjno-nagraniowego, który znakomicie sprawdzi się zarówno podczas rejestracji dźwięku, jak i w późniejszej obróbce czy produkcji muzyki. Obecnie tworzenie muzyki oraz granie na instrumentach, nie martwiąc się o czepialskich sąsiadów – nie jest tak trudne, jak kiedyś. Odpowiednia akustyka pomieszczenia to klucz do sukcesu, dlatego nie czekaj i zadbaj o właściwe warunki i rozwijaj pasję!

Panele wygłuszające to sprawdzony sposób na stworzenie nie tylko profesjonalnego studia muzycznego  czy wyciszenie mieszkania, ale także miejsc publicznych, które to często, o wiele bardziej wymagają akustycznych rozwiązań. Kawiarnia, restauracja, kino czy nawet szkoła, czyli otwarte przestrzenie w których często hałas może być nawet nieznośny. Zadbaj o stosowne warunki dla siebie i swoich najbliższych.

Dowiedz się więcej

Zobacz również