•   Niedziela, 17 stycznia 2021
Materiały budowlane

Panele akustyczne EHO

Męczy Cię niechciany hałas? Nie wiesz jak pozbyć się pogłosu i niosącego się stukotu czy dźwięków radia, telewizji i instrumentów w mieszkaniu nad Tobą? A może zależy Ci na swobodzie w domowym zaciszu? Wszystkie te opcje zostaną spełnione dzięki zastosowaniu paneli akustycznych EHO. Zastanawiasz się, jak to działa?

Wyjątkowy element Twoich wnętrz

Panele akustyczne EHO to bardzo precyzyjnie dopracowany produkt, który w naturalny sposób dopasuje się do każdego typu pomieszczeń. Wykorzystanie naturalnego drewna, a dokładnie dębu lub buku, sprawia, że panele nie tylko ładnie wyglądają, ale przede wszystkim pozwalają pozbyć się nieprzyjemnych hałasów.

Zastanawiasz się czasem czemu nie możesz się skupić? Zasypianie zajmuje Ci dużo więcej czasu niż powinno? A Twoje samopoczucie drastycznie spada? Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie mają warunki, w jakich funkcjonują na co dzień. Hałas dochodzący z zewnątrz nie sprzyja koncentracji, a ciągłe odgłosy radia lub innych urządzeń elektronicznych zaburzają głęboki sen. Zadbaj o ciszę w swoim domu i ciesz się sobotnim relaksem, niezależnie od swoich sąsiadów.

Moc paneli akustycznych

Materiały, z jakich wykonane są wyroby dźwiękochłonne, w tym przypadku panele akustyczne, mają najczęściej budowę porowatą, złożoną z wypełnionych powietrzem licznych, niewielkich porów o głębokim przenikaniu. Taka struktura pozwala na łatwe docieranie fal dźwiękowych w głąb tych materiałów. Część energii dźwięku padającej na materiał fali akustycznej, wskutek tarcia, lepkości powietrza wewnątrz porów oraz wibracji włókien, zamieniana jest na energię cieplną. W ten sposób dźwięk jest częściowo pochłaniany przez materiał, na który pada fala dźwiękowa.

panele akustyczne

Skąd dochodzą dźwięki?

Hałas zewnętrzny przenika do pomieszczenia spoza budynku w różnych formach, dźwięki pochodzą m.in. z instalacji i urządzeń stanowiących techniczne wyposażenie obiektu, powietrznych i uderzeniowych, wytwarzanych przez użytkowników innych mieszkań. Równie często powstają w wyniku odbić fal dźwiękowych od przegród ograniczających dane pomieszczenie.

Cisza i spokój, czyli to, czego wymagają Twoi pracownicy

Otwarta przestrzeń, zwłaszcza w przypadku codziennej pracy, może być dla wszystkich dużych wyzwaniem. Ludzie posiadający różną osobowość są podatni na bardzo indywidualne bodźce, które z jednej strony mogą być pomocne w byciu kreatywnym, z drugiej zaś wpływają na naszą prywatną przestrzeń i zaburzają koncentrację.

Pracodawcy coraz częściej decydują się na wykorzystanie w swoich biurach paneli akustycznych EHO, które w łatwy sposób odgradzają głośną przestrzeń od tej, stworzonej z myślą o introwertycznych skłonnościach, a przy tym wymagających spokoju i ciszy. Ciche pomieszczenia to szybsza i dokładniejsza praca, a przy tym lepsze wyniki Twojej firmy.

Panele akustyczne EHO ułatwiają życie nie tylko w biurze czy w domu, ale także w publicznych, bardziej wymagających miejscach, takich jak: kino, teatr, kawiarnia lub klub muzyczny. Ich wykorzystanie jest nieporównywalnie bardziej istotne, ponieważ zakłócenia podczas romantycznych wyjść mogą okazać się niezwykle frustrujące. Pozbądź się nieznośnych hałasów i daj innym swobodę użytkowania. Zobacz panele akustyczne EHO Muteboards.

Zobacz również