•   Sobota, 11 lipca 2020
Narzędzia majsterkowicza

OSCYLACYJNE ELEKTRONARZĘDZIA WIELOFUNKCYJNE

Wielu majsterkowiczów ma problem z tym, ponieważ przechowywanie elektronarzędzi to duży problem. W wielu przypadkach rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się we wszechstronne oscylacyjne narzędzia wielofunkcyjne, które będą umożliwiać wykonywanie cięcia, szlifowania, piłowania czy skrobania. Takim sprzętem można uniknąć korzystania z innych narzędzi.

Wielofunkcyjne elektronarzędzia oscylacyjne należą do nowego typu narzędzi, które służą do wykonywania różnorakich prac, które kiedyś wykonywało się ręcznymi narzędziami. Zastosujemy je do piłowania, szlifowania, cięcia a także skrobania. Już jakiś czas temu swoją popularność zyskiwały ręczne obrabiarki wielofunkcyjne z różnorakimi końcówkami roboczymi określanymi dremelami. Charakteryzują się tym, że końcówka robocza obraca się tam z dużą prędkością i ustawiona będzie współosiowo w stosunku do napędzającego urządzenie silnika elektrycznego.

Szlifierki oscylacyjne

Uniwersalne narzędzia do wszystkiego

Oscylacyjne elektronarzędzia wielofunkcyjne będą różnić się od ręcznych obrabiarek tym, że zamiast ruchów rotacyjnych wykonują ruchy oscylacyjne i to 20 tysięcy razy na minutę w zakresie kąta do 3 stopni. W ten sposób mamy odpowiednią amplitudę, która daje nam gwarancję skutecznego cięcia, szlifowania, zdrapywania kleju w wąskich przestrzeniach. Takim narzędziem uzbrojonym w odpowiedni nóż usuniemy stare materiały uszczelniające bądź też uszkodzone spoiny pomiędzy płytkami. Równie dobre wyniki będzie można także mieć w trakcie piłowania.

Elektronarzędzia do szlifowania

Jaki model najlepiej wybrać?

Przy wyborze oscylacyjnego urządzenia wielofunkcyjnego koniecznie trzeba zwracać uwagę na to jaka będzie moc silnika. Urządzenia z silnikiem o mocy180 W i mniejszej mogą już nie poradzić sobie w przypadku, gdy dojdzie do cięcia twardych materiałów. Tanie urządzenia z Chin właśnie mają niską moc silnika ale zużywają sporo prądu. Dobrze będzie, jeśli w wybieranym urządzeniu będzie się znajdować również możliwość regulowania prędkości obrotowej silnika, dzięki temu będzie można oscylację i jej prędkość idealnie dopasować do tego jaki materiał będzie obrabiany co niekiedy ma spore znaczenie.

Konieczne akcesoria

O tym jak wszechstronne są narzędzia elektryczne decyduje przede wszystkim to jaki mają osprzęt. Nawet jeśli mamy bardzo mocne urządzenie to na nic ono się zda, jeśli okaże się, że urządzenie będzie miało słąby osprzęt i ograniczone możliwości, gdy chodzi o dopasowanie brzeszczotów. Pamiętajmy, że mimo szerokiego rynku różnych akcesoriów będziemy zawsze skazani na ofertę tej firmy, której urządzenie zdecydowaliśmy się kupić. Jeśli chodzi o wybór osprzętu dobrą ofertę ma między innymi Dremel oraz Bosch.

Zobacz również