•   Czwartek, 21 stycznia 2021
Materiały budowlane

Najlepsi polscy producenci kostki brukowej

Gdybyśmy chcieli spróbować odpowiedzieć na pytanie o to, który z producentów kostki brukowej może zostać uznany za tego o największym znaczeniu, z pewnością musielibyśmy wskazać na firmę Polbruk. Jej działalność została zainaugurowana w Gdańsku w roku 1992 i dziś mamy do czynienia z przedsiębiorstwem, które może się pochwalić trzynastoma zakładami i 21 liniami produkcyjnymi.

Polbruk dominuje na rynku

Wyroby firmy Polbruk można nabyć w ponad 300 hurtowniach, a choć początkowo na firmową ofertę składały się przede wszystkim typowe wzory, dziś możemy podziwiać również takie modele, które z powodzeniem zasługują na miano niepowtarzalnych. Bardzo interesująca jest choćby gładka kostka Polbruk Ideo, która charakteryzuje się ciepłą kolorystyką i wydaje się jak gdyby stworzona do tego, aby zagościć na tarasie. Nie można też przeoczyć kostki Polbruk Pomorski i Country, dla których charakterystyczne są nieregularne, nieco wystrzępione krawędzie wprowadzające do ogrodu wrażenie artystycznego nieładu. Sporą grupę zwolenników ma także linia Petra. Ta składa się z wielu nietypowych elementów sprawiających wrażenie kamienia łamanego w naturalny sposób. Firma może się też pochwalić licznymi realizacjami, z których wiele gości w przestrzeni publicznej.

Libet przoduje w nietypowych rozwiązaniach

Inną firmą, którą można uznać za jednego z potentatów w tej branży jest bez wątpienia Libet. To zresztą nie tylko oryginalne produkty, ale i profesjonalna polityka proekologiczna. Nic zatem dziwnego, że produkty firmy spotykają się z życzliwym przyjęciem, a ona sama doczekała się wielu wyróżnień przyznawanych nie tylko przez klientów, ale i przez kolegów z branży.

Z jakiej firmy kupić kostkę brukową

Kostki z tej firmy możemy podzielić na trzy kategorie: Antico, Elegante i Colormix, a każda z nich ma swoją specyfikę.

Antico to linia stylizowana charakteryzująca się kształtami, które są unikatowe w skali całego kraju. Z kolei Elegante to z cztery modele kostek, z których każda różni się nieco fakturą. Ich plusem jest też niska waga, z pewnością jest to więc seria, którą mogą pokochać właściciele tarasów wentylowanych. Kategoria Colormix to wyjątkowe połączenie zamiłowania do pięknej kolorystyki i ekologii, jest więc dowodem na to, że Libet myśli przyszłościowo, nie tylko o swoich klientach, ale i o środowisku, które ich otacza.

Nostalit kostka

Mówienie o wiodących producentach kostki nie byłoby kompletne także wówczas, gdybyśmy nie wspomnieli o firmie Nostalit. To nie tylko mini palisady, ale również palisady, możemy przy tym podziwiać nie tylko ich ciekawe wykonanie, ale również zróżnicowanie kolorystyczne. Nie można więc mówić o tym, że trudno jest znaleźć kostkę brukową wysokiej jakości.

Zobacz również