•   Niedziela, 17 stycznia 2021
Materiały budowlane

Materiały budowlane - taniej nie znaczy gorzej

Zakup materiałów budowlanych

Jeśli materiały budowlane to najlepiej, by były one tanie i jednocześnie dobre jakościowo. Unikamy oczywiście źródeł niepewnych. Warto natomiast szukać tańszych zamienników marek o podobnych parametrach. Jak więc kupować mądrze by na budowie domu nieco zaoszczędzić.

Materiały – szukaj w dobrym składzie

Składy z materiałami budowlanymi w trakcie remontu i budowy są często odwiedzane, zakupy tam są wygodne. Najbardziej popularne towary są dostępne praktycznie od ręki, można także różne rozwiązania zobaczyć na żywo. Wymaga to jednak czasu i paliwa, które trzeba w to zainwestować. Warto wtedy porównać ofertę różnych składów.

Materiały budowlane: w hurtowej cenie

Warto także zajrzeć również do hurtowni. Tam musimy sprawdzać dostępność produktów, różnie z tym bowiem bywa. Umawiając się na zakup dużej ilości materiałów budowlanych, można liczyć na atrakcyjne upusty. Hurtownie są bardziej skłonne do negocjacji niż składy. Na miejscu warto też przejrzeć próbki towarów.

Jak wybrać dobre materiały budowlane

Materiały budowlane: z wykonawcą

Niektórzy inwestorzy w całości swoje zakupy polecają firmom, które będą zajmować się wykończeniem. Takie firmy co do zasady mają już swoje rabaty u dostawców. Część wykonawców specjalizuje się w budowie z materiałów określonych marek i przeszło autoryzowane szkolenia w tym zakresie. Decydując się na samodzielny zakup materiałów budowlanych zapłacimy 23% VAT, jeśli dodatkowo zapłacimy za usługę to wtedy jeśli ona zajmie się organizacją materiałów całość będzie kosztować nas 8% VAT.

Materiały budowlane: z sieci

Niektórzy kupując materiały budowlane w sieci, ponieważ wszystkie formy zakupów w internecie obecnie stają się modne. Jednak tutaj, gdy chodzi o przesyłki wielkogabarytowe trzeba się liczyć z tym, że generować się będą wysokie koszty i dlatego trzeba to kalkulować, by ostatecznie ocenić czy taki zakup będzie opłacalny. Pozostaje także kwestia zwrotu materiałów. Jeśli chodzi o kupowanie w składach budowlanych najczęściej nadmiar materiału będziemy mogli zwrócić i bez wątpienia skład nie będzie tutaj robił problemów. Jeśli zakupy będą w sieci to ten zwrot raczej nie będzie możliwy. Natomiast w samym procesie zakupów będziemy mieli możliwość wygodnie porównać ceny wszystkich materiałów.

Materiały budowlane: ekologicznie

Popularne w innych krajach pozyskiwanie materiałów z odzysku powoli staje się modne także w Polsce. Ponowne wykorzystywanie jest tańsze, a jednocześnie można się liczyć z tym, że takie rozwiązanie będzie ekologiczne, będzie to rzeczywiście dobra opcja dla miłośników życia eko.

Zobacz również