•   Niedziela, 17 stycznia 2021
Narzędzia majsterkowicza

KONSERWACJA ELEKTRONARZĘDZI

Żywotność niektórych narzędzi będzie można przedłużyć pod warunkiem, że będziemy w odpowiedni sposób ich używać. Warto wiedzieć jak robią to fachowcy. Specjaliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że elektronarzędzia koniecznie trzeba utrzymywać w bardzo dobrym stanie. To kluczowa sprawa, na którą trzeba będzie zwracać uwagę.

Regularnie należy kontrolować ruchome elementy urządzenia, czy kręcą się w odpowiedni sposób, nie ma pęknięć albo też zakleszczeń. Jeśli stwierdzimy, że narzędzia są uszkodzone należy je oddawać do naprawy. Najlepiej w autoryzowanych serwisach producenta. Praca uszkodzonym albo też prowizorycznie naprawionym sprzętem to najgorsze co można zrobić, ponieważ może dojść do niebezpiecznych sytuacji.

Czyszczenie

Oczywiście podstawowy zabieg jaki zawsze będzie trzeba wykonywać to przede wszystkim kwestia związana z czyszczeniem narzędzi po zakończonej pracy. To szczególnie ważne, gdy chodzi o urządzenia pracujące na wysokim poziomie zapylenia, które jak wiadomo po każdym użyciu wymagają bardzo dokładnego czyszczenia. Praca stanowiąca trudne zadanie to między innymi taka kwestia jak szlifowanie gładzi gipsowych. Po tym zawsze będzie trzeba czyścić narzędzia i to bardzo dokładnie we wszystkich miejscach, które będą szczególnie zabrudzone. Musimy o tym pamiętać, inaczej bowiem może dojść do zanieczyszczenia silnika i dalej do jego ostatecznego uszkodzenia. Czyszczenie wykonujemy miękką szmatką albo też z użyciem delikatnej szczoteczki.

Elektronarzędzia w użytku

Ochrona urządzenia

Na zanieczyszczenia mocno narażone będą także wrzeciona wiertarek, wiertarko – wkrętarek oraz młotów udarowych. Oczywiście tutaj trzeba będzie pomyśleć o najlepszym możliwym rozwiązaniu, które pozwoli na usunięcie pyłów. Między innymi będzie można go odsysać, czasami stosuje się także specjalne rozwiązania, które odsłaniają od pyłu. Dodatkowo będzie trzeba również pamiętać o tym, by zastosować specjalny środek smarujące, które jak wiadomo gwarantować będą najlepszą ochronę dla urządzenia.

Przechowywanie

Wszystkie swoje narzędzia będzie trzeba między innymi odpowiednio przechowywać. Do tego idealnie sprawdzać się będzie kufer transportowy. Wiele nowych profesjonalnych narzędzi sprzedaje się właśnie w takich walizkach. Chronią one urządzenia przed dużą ilością wilgoci, przed kurzem. Poza tym z reguły znajdziemy tam również miejsca na inne akcesoria takie jak wiertła, tarcze i dzięki temu zawsze będziemy je mieli pod ręką, wszystko będzie przy urządzeniu. Jeśli nie mamy specjalnej walizki do przechowywania narzędzi po prostu wykorzystywać można pudełko od urządzenia i to również będzie stosowana ochrona.

Zobacz również