•   Niedziela, 17 stycznia 2021
Materiały budowlane

Drewniane panele akustyczne

Zapewnienie odpowiedniego rozchodzenia się dźwięku, izolacja hałasu czy atrakcyjne wzornictwo – panele akustyczne posiadają szereg istotnych. Ich wykorzystanie to nowoczesna forma dbania o daną przestrzeń. Mieszkanie wymaga odpowiedniego wygłuszenia, inaczej jego domownicy nie będą w pełni cieszyli się spędzonym czasem w gronie najbliższych. Drewniane panele akustyczne są dostępne również dla Ciebie!

Dlaczego drewno?

Drewno to niezwykle szlachetny materiał - nie dość, że posiada bardzo estetyczny, uniwersalny wygląd, to przy tym ma właściwości izolujące i termiczne. Dodatkowo jest łatwe w obróbce, odporne na działanie wielu czynników chemicznych, ale przede wszystkim to tak ważny w dzisiejszych czasach – materiał ekologiczny. Najczęściej drewno pochodzi z certyfikowanego źródła, a dokładnie lasów zarządzanych w zrównoważony sposób.

Uniwersalność

Największą zaletą drewna jest jego uniwersalność, niezależnie bowiem od odcienia danego gatunku, łatwo je dobierzesz i uzyskasz przyjemny wizualnie efekt. Chcesz ożywić swoje pomieszczenia? Dominacja drewna sprawia, że nabierają one niepowtarzalnego klimatu, dodając przy tym elegancji i czyniąc je wyjątkowo przytulnymi miejscami. Barwy drewna poszczególnych elementów wyposażenia nie muszą idealnie ze sobą współgrać, powinny jednak wzajemnie się uzupełniać. Jeżeli dbasz o indywidualność i tworzysz wnętrza posługując się tylko i wyłącznie swoim gustem – możesz nadać im niepowtarzalnego charakteru.

Panele akustyczne drewniane – skąd dochodzą dźwięki?

Hałas w budynkach zazwyczaj przenosi się przez konstrukcje, dlatego warto wiedzieć, że niedbale wykonana ściana przenosi dużo więcej hałasu niż powinna, a to przede wszystkim przez: głęboko osadzone gniazdka elektryczne w ścianach działowych, źle połączone płyty betonowe, braki w zaprawach w bloczkach budowanych oraz użycie najtańszych rozwiązań w zabudowie karton-gips. Precyzja w tym procesie jest niezwykle ważna. Izolacyjność akustyczna to główny wyznacznik tego, jak mocno zostanie wytłumiony hałas, którego chcemy się pozbyć.

Zastosowanie

Pogłos oraz hałas jest szczególnie odczuwalny w miejscach takich jak przedszkola, szkoły oraz uczelnie, w których to uczniom szczególnie zależy na odpowiednim skupieniu i koncentracji. Dodatkowo, przerwy podczas których każdy chce porozmawiać ze swoimi rówieśnikami, mogą w znaczny sposób utrudniać porozumiewanie się. Głośne rozmowy nie sprzyjają zachowaniu ładu i odpowiednich warunków dla wszystkich tam zgromadzonych, jednak panele akustyczne drewniane niwelują nieprzyjemny harmider i wzbogacają nawet bardzo duże pomieszczenia.

Kino, teatr, restauracje oraz dyskoteki czy kluby muzyczne to miejsca wyjątkowo narażone na zakłócenia. Klientom, którym zależy na dyskretnych rozmowach lub odwrotnie – głośnych, swobodnych dyskusjach z grupą znajomych, może przeszkadzać nieodpowiednie wygłuszenie wnętrz. Drewniane panele akustyczne w znakomity sposób przywracają naturalne warunki, nawet w najbardziej wymagających i zatłoczonych miejscach.

Marzysz o domowym studiu muzycznym? Chciałbyś szlifować swoje umiejętności grania na instrumentach lub uatrakcyjniać swój wokal? Nic bardziej prostego! Poznaj możliwości paneli akustycznych drewnianych i przestań martwić się o sąsiadów czy bliskich w swoim domu, którym mogą przeszkadzać ciągłe próby.

Zobacz również